Czym jest surebet?

Sierpień 15, 2019

Osoby stawiające pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich chcą nie tylko poczuć dreszczyk emocji związany z obstawianiem, ale także zarobić pieniądze. Istnieje sposób, który pozwoli wygrać pewną kwotę, niezależnie od wyniku meczu. Możliwość taką dają zakłady arbitrażowe, czyli tzw. surebety.

Surebet – co to znaczy

Termin ten pochodzi z języka angielskiego i oznacza „pewny zakład”. W przypadku zakładów bukmacherskich surebet oznacza taką sytuację, w której wygrywamy bez względu na to, kto będzie zwycięzcą obstawianego spotkania. Jest to możliwe dzięki temu, że istnieją różne firmy bukmacherskie, w których stawki w przypadku tego samego spotkania różnią się między sobą. Aby wygrać tym sposobem, najlepiej jest typować wśród zdarzeń o jak najmniejszej liczbie możliwości.

Jak obstawić surebet

Surbet łatwo można zrozumieć na przykładzie zakładu, w którym obstawiamy ostatecznego zwycięzcę turnieju tenisowego. Albo wygra zawodnik A, albo zawodnik B. Załóżmy, że u jednego bukmachera postawimy 100 zł na zawodnika A przy kursie 2,5, a u drugiego bukmachera postawimy 100 zł na zawodnika B przy kursie 2,6 – to bez względu na to, który zawodnik zwycięży, nasza wygrana będzie wynosić ponad 200 zł. Czyli zwróci się koszt naszej inwestycji u obu bukmacherów (100 zł + 100 zł), a kwota powyżej 200 zł to będzie nasz zysk. Aby obstawić surbet, należy na bieżąco śledzić kursy danego spotkania u różnych bukmacherów.